Taniec Dzieci Poznań - Przedszkolaki

Idź do spisu treści

Menu główne

Taniec dla dzieci w wieku 4 - 6 lat - POZNAŃ


Szkoła Tańca Prestiż wyspecjalizowała się w przekazywaniu pozytywnych wartości tańca także najmłodszym. Zapoznajemy przedszkolaków z frajdą jaką daje muzyka i ruch. W formie zabawy uczymy prostych elementów tańca i krótkich choreografii. Taka forma nauki ma na celu przede wszystkim sprawić dziecku wiele radości, a następnie przygotować pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i figur. Dzieci ze szczególnymi zdolnościami i zamiłowaniem do tańca znajdą profesjonalne warunki do rozwijania swoich ukrytych umiejętności. Jednocześnie zajęcia te w wyjątkowy sposób urozmaicają czas łącząc funkcję rozwojową z zabawą.


S
tanęliśmy naprzeciw potrzebom przedszkolaków stwarzając dla tej grupy wiekowej niepowtarzalną ofertę zajęć tanecznych. A w  programie między innymi:

  • zabawy taneczne i improwizacje ruchowe rozwijające poczucie rytmu

  • podstawowe elementy tańców tj: samba, cha-cha, rock & roll, jive, twist, pasodoble, walc wiedeński, foxtrot, polka, krakowiak, hip-hop, współczesny

  • ćwiczenia i zabawy z zakresu techniki ruchu (elementy baletu)

  • ćwiczenia rozluźniające i oddechowe

  • ćwiczenia wspomagające mowę dzieci ( ćw. logopedyczne). zobacz szczegółowy program...


Drodzy rodzice!
Udowodniono, że wczesne formy aktywności typu nauka tańca naturalnie zapobiegają częstym dysfunkcjom takim jak wady postawy czy ciężki chód. Poprzez taniec harmonijnie rozwijają się poszczególne grupy mięśni. Ponadto zajęcia taneczno - ruchowe zaspokajają nie tylko potrzebę aktywności fizycznej dziecka, ale także rozwijają szereg jego dyspozycji psychofizycznych: koncentrację uwagi, spostrzegawczość, poczucie rytmu, współdziałanie w grupie, myślenie, wyższą samoocenę, dyscyplinę wewnętrzną i pokonywanie nieśmiałości. Zachęcamy do aktywizacji swoich dzieci i pokazaniu że poza komputerem i telewizorem istnieje wiele alternatywnych źródeł radości w życiu.

A oto nasi najmłodsi tancerze.Tak wyglądały pierwsze pokazowe zajęcia w przedszkolu "Pinokio" . Dzieci uczyły się uproszczonych elementów tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Pierwszy taniec to szalony Jive, a drugi to uwielbiany przez dzieci Gusttavo Lima. Uczestnicy pokochali taniec tworząc super grupę.Dzieci z przedszkola "Bajkowa Polanka" w Poznaniu prezentują swoje postępy w nauce tańca. Zatańczyli Quickstepa, Walca Wiedeńskiego, słynnego Michaela Jacksona i Sambę.
To tylko jedna z kilku grup, bo w tym przedszkolu każdy ma szansę zostać tancerzem. Zajęcia naszej Szkoły Tańca są tutaj w cenie przedszkola
.
Sambę tańczą także przedszkolaki z Poznańskiego przedszkola nr 37. Tym razem zajęcia przebiegały w skupieniu, bo uczyliśmy się już profesjonalnych kroków chachy. Jak widać niektórym wychodziło to całkiem nieźle. :)

Podobały Ci się nasze zajęcia? KLIKNIJ :)

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego